top of page
Search
  • Writer's pictureOlga Kalita

Kalita Language Studio keeltestuudio filosoofia

Me toetame minimalismi printsiipe: stuudios ei ole mitte midagi üleliigset, ei ilma otstarbeta mööblit ega peaaegu mitte mingeid kaunistusi, olemas on maksimaalselt vaba ruumi ja pinda teie tegevuse, mõtete ja töö jaoks. Vaba ruum aitab keskenduda sellele, mis toimub teie sees ja millelgi ei ole võimalust teid töö juures häirida. Kui asi kaotab oma funktsiooni, siis see eemaldatakse ruumist. Kõike seda, mida stuudios näete, kasutatakse ühel või teisel viisil.

Minimalismi printsiibist tuleneb ka alalhoidlik suhtumine loodusesse, tarbimisesse ja meie poolt toodetavasse prügisse. Näiteks proovime me see tõttu mitte kasutada ühekordseid nõusid.

Parem on need ära pesta ja uuesti kasutada kui visata ära ja saata prügimäele. Muuseas, kasutatavad papptopsid ei sobi utiliseerimiseks koos paberjäätmetega ja kartongist pakenditega. See tähendab, et selline näiliselt ökoloogiline probleemi lahendamine ainult paistab ökoloogilisena. Me teame, et meie süsteem ei ole kaugeltki täiuslik! Me oleme pidevas edasiarenemises ja te võite meid nõuande või vihjega aidata, me oleksime väga tänulikud.

Parem on kasutada online raamatut interaktiivse kursuse raames, kui osta see paberkandjal (trükkimine + transport tarnijani + transport stuudiosse + see saab teil vedelema 10 aastat ja seda pole kellelgi enam vaja = mitme kollektiivi töö + õigustamatult kulutatavad ressursid).

Teiseks minimalismi ilminguks on lihtsus, s.t. minimaalne hulk pingutusi mõlemalt poolt administratiivsete küsimuste lahendamiseks, minimaalne kogus energiat kõigele keelevälisele. Üldise tähelepanu fookust hoitakse keelel, selle omandamisel, kasutamisel ja täiustamisel. Võimaluse korral pakume me alati dokumentide vormistamist elektrooniliselt ning stuudio töötajad teostavad aruandlust ainult online abil.

Minimalism ilmneb ka jõudude ökonoomias. Me ei tegele sellega, mida kellelegi vaja ei ole (bürokraatia ja vajaliku aruandluse osa!). Õpime ja võtame kasutusele uue, vana kasutame kombineeritult uuega. Kui te midagi juba teate, siis me ei peatu sellel rohkem; kui teil tekkis küsimus milleski, siis me tuleme rõõmuga vastu ja vastame sellele, sest see on teie mõtte ja keelega töötamise vili. Kui te püüdsite omandada mingeid teadmisi ja katse ebaõnnestusi mingil põhjusel (see on väga tähtis!), siis me teame miks see juhtus ja kuidas seda lahendada. Teine jõudude kokku hoidmise viis on õppida juba teada olevat uutes funktsioonides, see on ju lihtsam kui midagi uut õppida. Enne uue asja kasutusele võtmist tuleb vana lõpuni ära kasutada – see käib nii õppimise kui ökoloogia kohta.

Joogas toimub peamine töö mitte stuudios, mitte õpilase ja õpetaja vahel ja isegi mitte matil, vaid eranditult õpilase sees. Õpetaja ülesandeks on aidata ja suunata, õigeaegselt liigutada õpilase jalga, tõsta kätt, meenutada seda, millele on vaja keskendada pilk, öelda ette, kuhu suunata tähelepanu. Kogu töö toimub teie sees; kõik see, mis on väljaspool, võib passiivselt mitte segada või aktiivselt kaasa aidata. Kui teie sees ei ole valmisolekut minna keelele vastu, pole soovi või ressurssi, et muutuda või võtta endasse midagi uut, siis saab teid vähene aidata. Õpetaja teeb kõik, et luua atmosfäär, tekitada huvi, suunata, aidata eesmärgi valikul ja see paika panna, et teha teie eest tööd keele omandamisel ei ole kahjuks meile jõukohane. Nõustuge, oleks vägagi vaimustav: tellite õhtul koristuse ja hommikul on teil puhas ruum; tellite õhtul inglise keele õppe ja hommikul joote kohvi koos austraallastega nagu öeldakse with no stress (ilma muredeta). Unistus ☺! See unistus saab kindlasti reaalsuseks ning meie järeltulijad saavadki sel moel teadmisi ja kogemusi omandama, ent meie teiega veel mitte. Meil tuleb kulutada aega ja tähelepanu, jagada ressursse ning keskenduda eesmärkide saavutamisele. Ning me oleme valmis teid selles aitama.5 views0 comments
bottom of page